Niezależnie od charakteru i gatunku Twojego tekstu oferuję Ci wsparcie redakcyjne bądź korektorskie.  Jakie są szczegółowe różnice między korektą a redakcją? Dowiesz się [TUTAJ].

Swoją redakcję zwykłam określać zaawansowaną, ponieważ nie kończy się ona na wskazaniu powtórzeń, poprawie błędów językowych, w tym stylistycznych. Choć chowam się za stylem autorskim i nie poprawiam na swoją modłę, nie potrafię przechodzić obojętnie obok fragmentów, które zgrzytają – również fabularnie. W swojej pracy zwracam więc uwagę na aspekty takie jak narracja i stylizacja, budowa scen (dbanie o tempo tych dynamicznych), kreacja przekonujących sylwetek psychologicznych postaci, naturalne dialogi oraz realizm wprowadzonych rozwiązań. Jednocześnie zmiany sugeruję, biorąc pod uwagę termin zdania materiału; nie rozgrzebuję tekstu bez potrzeby, szczególnie gdy czeka już na niego korektor, ale jeśli jest na to czas i autorska chęć – wtedy daję z siebie wszystko, by wraz z twórcą wypuścić w świat treść maksymalnie dopracowaną. :)

Na życzenie i za dodatkową opłatą redakcję mogę połączyć z przeprowadzaniem researchu (na przykład w przypadku powieści, których akcja osadzona jest w USA, bądź w tekstach o wątkach mafijnych, policyjnych, prawniczych).

Pracuję zarówno w Wordzie, w trybie śledzenia zmian, jak i na Dokumentach Google – w trybie sugestii, choć tę formę preferuję przy tekstach krótszych. Korektę, w tym korektę poskładową, wykonuję na plikach .pdf w programie Adobe Reader. 

Stawka to kwestia złożona i indywidualna, zależna przede wszystkim od wytycznych takich jak długość pracy i termin realizacji zlecenia. 

W przypadku redakcji powieści moje widełki wahają się w przedziale:
(teksty jakościowe) 160 – 220 (teksty bardzo wymagające) za arkusz wydawniczy (40 tys. znaków ze spacjami). Przy współpracy liczącej mniej niż 3 arkusze (120 tys. zzs) wyceniam liczbę stron normatywnych (1800 zzs). Arkusz wydawniczy redaguję dwa dni robocze. 
W przypadku korekty cena jest dwukrotnie niższa, a arkusz sprawdzam jeden dzień roboczy. Ostateczną wycenę i termin prac ustalimy jednak wspólnie po tym, gdy już odeślę Ci darmową próbkę redakcji bądź korekty, a Ty zdecydujesz, czy podjąć ze mną legalną współpracę – po jej zakończeniu otrzymasz ode mnie fakturę.


Chętnie wycenię wraz z Tobą korektę także innych prac – nie tylko tych blogowych, beletrystycznych czy artykułów sieciowych. Od Ciebie zależy, czy podeślesz mi projekt gry RPG, teksty SEO czy instrukcję obsługi urządzenia. :) Masz jakieś dodatkowe pytania? Chcesz przesłać próbkę tekstu?
Zapraszam do kontaktu… jakkolwiek!

agajda.red@gmail.com
721 726 939
facebook: /agajda.red


A jeśli jesteś z okolic Kędzierzyna-Koźla, z przyjemnością spotkam się z Tobą osobiście.